Narodowe Czytanie na Fortach Bema

Muzeum Kultury Kurpiowskiej oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce zachęcają mieszkańców miasta do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie”. Przedmiotem ósmej odsłony tej niezwykle popularnej, promującej czytelnictwo imprezy będą polskie nowele.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja, która została zainicjowana osiem lat temu i objęta jest patronatem pary prezydenckiej RP. Do Ostrołęki Narodowe Czytanie zawita po raz czwarty. W wielkim czytaniu na Fortach Bema w Ostrołęce udział wezmą przedstawiciele władz miasta i powiatu oraz ostrołęccy literaci i młodzież szkolna, którym towarzyszyć będzie muzyka na żywo.

Narodowemu Czytaniu na ostrołęckich Fortach Bema oprócz wspólnego czytania nowel i opowiadań towarzyszyć będą także inne atrakcje:
– pieczętowanie prywatnych egzemplarzy nowel okolicznościową pieczęcią przekazaną przez kancelarię prezydenta RP,
– gry i zabawy na świeżym powietrzu,
– warsztaty plastyczne,
– ognisko.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Impreza odbędzie się w sobotę 7 września w godzinach 12.00-16.00 na Fortach Bema.

Serdecznie zapraszamy!!!