Warsztaty dla fascynatów esport

Urszula „Xirreth” Klimczak – performance coach Fnatic, jednej z największych organizacji na świecie, posiadającej obecnie najlepszą w Europie drużynę League of Legends była gościem w naszej szkole. Spotkanie zorganizowano dla uczniów klas I TIb i II TIb, realizujących innowację esport. Młodzi ludzie, zainteresowani tematem, poszerzyli swoją wiedzę o następujące treści:

  • Co robi performance coach i jak pomaga profesjonalnym zawodnikom osiągnąć maksymalne wyniki.
  • Gracz czy zawodnik – czym różnią się od siebie te dwa terminy, plus recepta jak zostać profesjonalistą.
  • Problemy i dylematy zawodowych esportowców – pokazanie realiów ciężkiej pracy zawodników.
  • Esport – dziennikarstwo, analityka, coaching, a może biznes – jak pracować i rozwijać się w profesjonalnym esportowym środowisku.
  • Psychologiczne aspekty esportu – jak prowadzić zespół i rozwijać swoich zawodników.

Warsztaty były bardzo interesujące, a uczestnicy uzyskali odpowiedź na wiele pytań z dziedziny, którą się fascynują. Przede wszystkim dowiedzieli się, że profesjonalne granie daje wiele satysfakcji, ale jest trudnym zajęciem i wymaga ciągłej pracy nad sobą.

W spotkaniu z Panią Urszulą wzięli również udział zainteresowani rodzice.

Spotkanie zorganizowane zostało z inicjatywy pedagoga szkolnego – Barbary Złotkowskiej, wychowawców klas – Krystyny Załęskiej, Patryka Konarskiego, doradcy zawodowego – Sylwii Malinowskiej.