Międzyszkolny Konkurs „Zawód moich marzeń”

Dnia 19.03.18 r. doradca zawodowy Naszej szkoły, Pani Izabela E. Dąbrowska uczestniczyła jako opiekun projektu interaktywnego „Mechatronik – zawód przyszłości” w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce w finale pierwszej edycji Międzyszkolnego Konkursu pt. „Zawód moich marzeń”. Projekt powstały pod jej kierunkiem zajął 1. miejsce w swojej kategorii.

W konkursie wzięli udział uczniowie z Ostrołęki, Nowej Wsi, Wąsewa, Chorzel, Różana, Baranowa, Młynarzy, Zawad i Szelkowa, tj. ponad 70. uczestników. Mieli oni za zadanie przedstawić zawód swoich marzeń w jednej z czterech kategorii: plakat, prezentacja multimedialna, praca fotograficzna i ulotka reklamowa. Prace miały się skupiać wokół kierunków kształcenia, jakie ma w swojej ofercie ZSZ nr 1 w Ostrołęce: technik elektronik, technik elektryk, technik geodeta, technik informatyk, technik logistyk, technik mechanik, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, elektryk czy technik transportu drogowego.

Gośćmi specjalnymi na gali finałowej konkursu byli przedstawiciele lokalnego samorządu oraz miejscowych firm, które dodatkowo zaprezentowały się uczniom – możliwe, iż przyszłym pracownikom.