MŁODY CZŁOWIEKU!

• Chcesz porozmawiać o swoich problemach?
  • Nie potrafisz porozumieć się z koleżankami i kolegami?
  • Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny?
  • Masz trudności z nauką?
  • Masz problem i nie wiesz, jak go rozwiązać?
  • Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób?
  • Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić?

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA SZKOLNEGO.

PAMIĘTAJ - NIE MUSISZ BYĆ SAM ZE SWOIM PROBLEMEM.

RODZICU!!!

• Niepokoi Cię zachowanie nastoletniego dziecka?
  • Chcesz porozmawiać o dziecku i Waszych problemach?
  • Masz pytania dotyczące wyników nauczania dziecka i jego funkcjonowania w szkole?
  • Potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania?
  • Masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zgłosić?
  • Szukasz pomocy?

ZWRÓĆ SIĘ DO PEDAGOGA LUB PSYCHOLOGA SZKOLNEGO.

ZAPRASZAMY!

Godziny pracy w roku szkolnym 2018/2019

PSYCHOLOG PEDAGOG  PEDAGOG
LENA KOŁDYS BARBARA ZŁOTKOWSKA   DANUTA KUTYŁOWSKA
10.00 – 14.00 12.00 – 16.00 08.00 – 13.00
09.00 – 14.00 11.00 – 16.00 08.00 – 12.00
10.30 – 14.30 11.00 – 16.00  08.00 – 12.00
08.00 – 12.00 08.00 – 12.00 12.00 – 16.00
08.00 – 13.00 08.00 – 12.00 11.00 – 16.00

Nasze działania w roku szkolnym 2018/2019

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

W dniu 06.11.2018 r. w naszej szkole został zorganizowany Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach projektu „Cyfrowobezpieczni.pl”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie”, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Młodzież i nauczyciele spotkali się z Panią Agnieszką Kacprzycką – edukatorką ze Stowarzyszenia „Miasta w Internecie”, która przedstawiła projekt i zwróciła uwagę na formy niebezpiecznych zachowań w Internecie i ich skutki.

Przedstawieni zostali również laureaci szkolnego konkursu na „Plakat promujący szacunek w Sieci”. Laureatami zostali: Natalia Bartkowska, kl. III TI, Mateusz Szaniawski, kl. I TIa, Dominik Twardziak, kl. II TIb.

Gratulujemy!

Barbara Złotkowska

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNO - EDUKACYJNY

W dniu 23 października 2018 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbył się spektakl profilaktyczno – edukacyjny pt:„Laboratorium życia”. Przedstawienie  poruszało problem zażywania dopalaczy i picia alkoholu.

Cała społeczność  szkolna  miała możliwość obejrzenia profesjonalnej gry aktorskiej, przybyłych gości z Krakowa  z teatru „Maska”.

Dziękujemy nauczycielem za opiekę nad uczniami, a uczniom za stosowne i spontaniczne przeżywanie spektaklu.

Psycholog/Pedagodzy

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

Rak piersi jest najczęstszym w Polsce kobiecym nowotworem złośliwym, stanowi blisko 22% wszystkich zachorowań na nowotwory złośliwe. Jest główną przyczyna zgonów kobiet z powodu chorób nowotworowych (13% wszystkich zgonów pacjentek onkologicznych). Za to, że tak się nie dzieje, w 80% przypadków odpowiada zbyt późna diagnoza. Te dramatyczne wskaźniki mogą być niższe, jeśli kobiety podejmą działania profilaktyczne. Podstawowym działaniem, zajmującym 5 minut w miesiącu, jest samobadanie piersi. Działanie proste, a jak ważne w procesie wczesnego wykrywania raka piersi.

Tę umiejętność nabyły uczennice z klas gimnazjalnych i z klas pierwszych ponadgimnazjalnych podczas zajęć z przedstawicielkami firmy Avon, od lat realizującej program „Avon kontra rak piersi”.

Organizatorzy:
Iwona Żebrowska – pielęgniarka szkolna
Barbara Złotkowska – pedagog szkolny

HEJT…HEJT…WSZECHOBECNY…HEJT 🙁

Padłeś/aś ofiarą hejtu? Ktoś grozi Ci za pośrednictwem facebooka, maila, messengera bądź innego portalu społecznościowego? A może ktoś rozpowszechnia kompromitujące Cię materiały lub udostępnia Twój wizerunek bez Twojej zgody?

Nie wiesz co z tym zrobić? Gdzie szukać pomocy…?

Możesz przyjść do psychologa i pedagoga szkolnego (gabinet 211, 217).

Jeśli z jakiegoś powodu masz opory przed przyjściem do gabinetu, proponujemy Ci kontakt mailowy. Poniżej podajemy adres mailowy.

lena.koldys@zsz3.ostroleka.pl

STOP HANDLU LUDŹMI

W celu zapobiegania zjawisku handlu ludźmi oraz przestępstwom mu towarzyszącym, w tym roku Komenda Miejska Policji w Ostrołęce przystąpiła do projektu „Twoje bezpieczeństwo – nasza sprawa – praca w Holandii”, który polegał na wizycie i spotkaniu przedstawicieli Nationale Politie Nederland w Polsce. Wydarzenie odbyło się 14 września 2018r. w sali Konferencyjnej Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce.

Z racji tego, że projekt skierowany jest do młodzieży ostatnich klas szkół średnich, pedagogów placówek oświatowo – wychowawczych oraz osób zajmujących się poruszaną problematyką w instytucjach pomocowych, nie mogło nas tam nie być.

Przyjęliśmy zaproszenie i uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjno – informacyjnych, które poprowadzili zaproszeni goście - policjanci z Holandii wraz z opiekunem – policjantem z Komendy Głównej Policji.

Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o ewentualnych zagrożeniach, jakie spotkać nas mogą w trakcie wyjazdów zagranicznych, a także zapoznani zostaliśmy z przypadkami handlu ludźmi, pracy przymusowej i wyzysku pracowniczego. Jednogłośnie, inicjatywę tę, uważamy za ciekawą a przede wszystkim - za niezwykle cenną.

Uczniowie kl. IV TH

Psycholog Lena Kołdys